Šálek dobrého skutku

salek-dobreho-skutku-letakPomozte těm, kterým po popáleninovém úrazu zůstaly jizvy na těle i na duši.

Giving Tuesday, tedy Den pro dobrý skutek, si letos už pátým rokem připomínají tisícovky neziskových organizací, dobrovolníků a firemních i individuálních dárců po celém světě. Svátek se každoročně slaví první úterý po Thanksgiving Day, tento rok tedy 29. listopadu.

Letos dostala naše organizace Popálky o. p. s. vzácnou příležitost oslavit Giving Tuesday společně se zaměstnanci T-Mobile Czech Republic a. s.

Jak bude oslava probíhat a jak se mohou zaměstnanci zapojit

Akce bude probíhat v pražské centrále společnosti T-Mobile. Čtyři týmy, složené vždy z jednoho zástupce naší organizace a jednoho zástupce společnosti T-Mobile, obejdou během dne se svými nápojovými vozíky kanceláře a zaměstnancům nabídnou možnost zakoupit šálek čerstvé kávy nebo čaje za 50 Kč.

Pro koho jsou vaše příspěvky určeny

Výtěžek pomůže spolufinancovat projekt Poradenské centrum a podpora dětí a mladých lidí po úraze popálením, který je zaměřený na individuální sociálně-psychologickou podporu popálených dětí a jejich rodin, pořádání seminářů, víkendových pobytů, letních táborů pro děti s popálením a jejich rodiny a na realizaci aktivit vedoucích k prevenci popáleninových úrazů.

Proč je důležité pomáhat popáleným lidem

Popáleninový úraz patří k nejtěžším a nejbolestivějším úrazům s velmi náročnou léčbou a celoživotními následky. Není devastující jen pro tělo, ale i pro psychiku pacienta.

Zatímco o fyzické následky úrazu se stará odborný lékařský a zdravotnický tým, na ostatní následky, zejména ty psychické a sociální, zůstávali pacienti a jejich blízcí ještě do nedávna sami.

Aby tomu tak nebylo, založili jsme v roce 2013 nestátní neziskovou organizaci Popálky o. p. s., ve které nacházejí popálení lidé z celé ČR a jejich blízcí služby odborníků, kteří jim pomáhají vyrovnat se se sociálními, psychickými a fyzickými následky úrazu a vrátit se co nejdříve zpátky k aktivnímu životu. Součástí naší práce jsou i preventivní a vzdělávací aktivity, které vedou ke snížení četnosti a závažnosti popáleninových úrazů.

Naše aktivity můžete sledovat i na facebookovém profilu.

Děkujeme sponzorům

Děkujeme všem, kteří nám umožnili realizovat tuto akci – společnosti DELIKOMAT s. r. o. za poskytnutí kávy zdarma, Clarion Hotel Prague Old Town**** za zapůjčení servírovacích vozíků a příslušenství k přípravě nápojů a zejména společnosti T-Mobile Czech Republic a. s. za příležitost „připít si kávou a čajem“ právě s jejich zaměstnanci.


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.