Prevence

Dlouhodobým cílem našich preventivních a osvětových aktivit je šířit informace o popáleninovém zranění a zároveň seznámit veřejnost
s následky, které tento druh úrazu přináší. Správně poskytnutá první pomoc může postiženému zmírnit hloubku popálení, délku rekonvalescence, rovněž i míru trvalých následků. A hlavně – může zachránit život.

Prevence v mateřské škole

Preventivní program se zaměřením na prevenci popáleninového úrazu pro děti z mateřských škol. Zkušený lektor prostřednictvím maňáska seznámí děti s rizikovými situacemi vedoucím k popálení, první pomocí, následky úrazu.

Prevence v základní škole

Preventivní program se zaměřením na prevenci popáleninového úrazu pro žáky základních škol je veden formou komunikativního kruhu s prvky zážitkové pedagogiky. Žáci jsou aktivně zapojováni do problematiky následků úrazu a jsou vedeni k zamyšlení nad jeho závažností.

Preventivní stan

Jedná se o mobilní stan, který využíváme na venkovních preventivních akcích. Do terénu s ním jezdí lektor s vlastní zkušeností popálením. Nejzajímavější stranu stanu tvoří obří model kuchyňské linky, na dalších částech je znázorněno pět možných zdrojů popálení.


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.