Preventivní stan

Jedná se o mobilní stan, který využíváme na venkovních preventivních akcích od jara do podzimu. Jezdí s ním lektoři s vlastní zkušeností závažným popálením, takže zasvěceně reagují na otázky účastníků.

Asi nejzajímavější stranu Preventivního stanu tvoří obří model kuchyňské linky. Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet, jak vidí kuchyň dvouleté dítě. Právě v tomto věku u dětí vzniká 80 % úrazů, zejména opařením v kuchyňském prostředí. Druhá boční strana stanu je věnovaná nebezpečí přiblížení se k železniční troleji. Na dalších částech je znázorněno pět možných zdrojů popálení a následná první pomoc.

U stanu interaktivním způsobem vzděláváme účastníky o možných rizicích vedoucích k popáleninovému úrazu. Informujeme, jakým způsobem při popálení správně poskytnout první pomoc. Návštěvníkům ukazujeme na 3D modelu kůže, proč je důležité popáleninu chladit a jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými stupni popálení. Bavíme se o trvalých následcích, jejich péči, jak se chovat k popáleným atd.

Při preventivních akcích využíváme také imitace hořícího ohně. Děti v této části za pomoci obrázků roztřídí předměty, které podle nich
do ohně patří a které ne. U stanu si také mohou vyzkoušet ovázané rukavice, které je přenesou do role popáleného pacienta. S nimi pak trénují běžné činnosti jako je rozepínání oblečení, sundávání kšiltovek atd.. Vžijí se tak na chvíli do situace zraněné osoby. Dobrovolníkům někdy namalujeme na obličej jizvy, se kterými mohou zbytek dne chodit po světě. Uvědomí si tak, jak těžké je chodit po světě zjizvený.

Cílem Preventivního stanu je interaktivním způsobem informovat veřejnost o možných rizikových situacích vedoucích k úrazu popálením.
Jak těmto situacím předcházet, jak správně poskytnout případnou první pomoc, jak vypadají trvalé následky popálení. A jak se chovat k lidem, kteří vypadají odlišně.

PRO BLIŽŠÍ INFORMACE KONTAKTUJTE:


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Číslo účtu veřejné sbírky: 94949494/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.