Naše služby

  • Pomáháme popáleným všech věkových kategorií a jejich blízkým vrátit se do života.
  • Šíříme prevenci termických zranění.

Pomoc popáleným a jejich blízkým

Provázíme pacienty s popálením cestou bolesti, bezmoci, beznaděje a strachu. Máme s tím osobní zkušenost.
Prošli jsme si ji sami. Proto to děláme.

Individuální poradenství

Nabízíme individuální poradenství ze zdravotně-sociálně-finančně-psychologické oblasti pro popálené a jejich blízké z celé ČR. Poskytujeme ho zdarma – osobní, telefonickou, mailovou či chatovou formou. Cílem je návrat do běžného života s přijetím následků úrazu.

FB skupina „Máme popáleniny“

Spravujeme uzavřenou facebookovou skupinu Máme popáleniny. Členové nejsou psychologové ani odborní lékaři. Jsou to lidé, kteří si úrazem prošli. Zde si popálení mohou z bezpečí svého domova vyměňovat zkušenosti s následnou péčí, sdílet starosti.

Prevence

Dlouhodobým cílem našich preventivních a osvětových aktivit je šířit informace o popáleninovém zranění a zároveň seznámit veřejnost
s následky, které tento druh úrazu přináší. Správně poskytnutá první pomoc může postiženému zmírnit hloubku popálení, délku rekonvalescence, rovněž i míru trvalých následků. A hlavně – může zachránit život.

Prevence v mateřské škole

Preventivní program se zaměřením na prevenci popáleninového úrazu pro děti z mateřských škol. Zkušený lektor prostřednictvím maňáska seznámí děti s rizikovými situacemi vedoucím k popálení, první pomocí, následky úrazu.

Prevence v základní škole

Preventivní program se zaměřením na prevenci popáleninového úrazu pro žáky základních škol je veden formou komunikativního kruhu s prvky zážitkové pedagogiky. Kurz o rizicích, první pomoci a následcích vede lektor s vlastní zkušeností popálením.

Preventivní stan

Jedná se o mobilní stan, který využíváme na venkovních preventivních akcích. Do terénu s ním jezdí lektor s vlastní zkušeností popálením. Nejzajímavější stranu stanu tvoří obří model kuchyňské linky, na dalších částech je znázorněno pět možných zdrojů popálení.


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.