O nás

Organizace Popálky o. p. s. vznikla v roce 2013 ze Sdružení na pomoc popáleným dětem, které pod záštitou Kliniky popálenin a plastické chirurgie FN Brno působilo v republice od roku 1994 . Na rozdíl od tohoto sdružení se věnuje nejenom dětem, ale i popáleným dospělým a jejich rodinným příslušníkům.

Primárně pomáháme lidem po úraze popálením. Pomoc začíná již u lůžka v nemocnici, kde poskytujeme konzultace o následné péči, psychických, sociálních i finančních následcích popáleninového úrazu. Provázíme pacienty a jejich rodinné příslušníky i po propuštění do domácího ošetřování. Pro popálené děti a mladistvé organizujeme setkání, pobyty, workshopy, letní tábor. Poskytujeme individuální konzultace (telefonicky, mailem, osobně). Spravujeme uzavřenou facebookovou skupinu Máme popáleniny.

Realizujeme rovněž řadu preventivních programů (v mateřských školách, přes základní a střední školy až po besedy pro seniory, širokou veřejnost), aby k podobným úrazům nedocházelo. V médiích i na veřejnosti šíříme všeobecnou osvětu o tomto druhu zranění, první pomoci. Dlouhodobě spolupracujeme s hasiči.

Naši terénní pracovníci mají zkušenost s vážným úrazem popálením svým, nebo blízkých osob. Proto chtějí pomoci ostatním toto období překonat. Nebo zajistit, aby k němu ani nedošlo.

Zakladatelka a ředitelka organizace, Jana Lacinová, je popálená od železniční troleje na 60% těla. Narodila se ve Žďáře nad Sázavou, kde má organizace i sídlo. Působíme ale celorepublikově.

Symbolem naší organizace je bájný pták Fénix – znovu vstal z popela, unese velká břemena a jeho slzy léčí.

Naše služby: ZDE

Videa a podcasty: ZDE


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.