Vnímání pozitivních okamžiků pomáhá popáleným

Vnímání pozitivních okamžiků má na nás ohromný vliv, a to nejenom v každodenním životě, ale i během zotavování se po popáleninách. Je to jako cestování mezi komfortní (příjemnou) a diskomfortní (nepříjemnou) zónou.

Mezi komfortní a diskomfortní zónou je důležité cestovat postupně. Nejdříve se můžeme pokusit o krátké výlety na krátké vzdálenosti, abychom postupně získali sebevědomí. Tady může být pro nás velkým přínosem rodina a přátelé.

Teprve poté, co se budeme cítit silní a sebevědomí, můžeme se zapojit mezi větší skupinu lidí a cítit se pohodlně i v různých společenských situacích.A jaký vliv mají pozitivní okamžiky na náš mozek?

Dělají nás šťastnými:

  • Když zažíváme krásné chvíle radosti a pozitivních zážitků, naše mysl a tělo zaznamenávají tento stav pohody. Náš mozek uvolňuje endorfiny, tzv. hormony štěstí, které nám dodávají pocit štěstí a pohody. Tato šťastná nálada nám pak poskytuje sílu čelit těžkým situacím, včetně následků popálenin.

Dávají nám víru v sebe:

  • Pozitivní zážitky posilují naši sebedůvěru a přesvědčení o vlastní síle.

Motivují nás:

  • Radostné okamžiky nám dodávají motivaci pokračovat vpřed a věřit v lepší budoucnost, i když jsme prošli obtížnými časy spojenými s popáleninami.

Posilují vztahy:

  • Pozitivní zážitky mohou sehrát důležitou roli při budování a upevňování vztahů s rodinou a přáteli. Když sdílíme radostné chvíle s lidmi, kteří jsou nám důležití, posilujeme naše vazby a podporujeme pozitivní interakce s druhými.

Posilují sebepřijetí:

  • Pozitivní zážitky hrají klíčovou roli při posilování sebepřijetí. Když se dokážeme radovat z krásných chvil a vnímat pozitivní okamžiky, pomáhá to posílit naše sebevědomí. To má vliv na náš psychický stav.

Podporují fyzickou regeneraci:

  • Pozitivní okamžiky a radostné zážitky mohou mít pozitivní vliv na fyzickou regeneraci. Když jsme šťastní a pozitivně naladěni, naše tělo se lépe uzdravuje. To zahrnuje i rychlejší hojení popálenin a snížení stresu.

Poradenské centrum

Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Sídlo

Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

IČO: 62158261
ID shránky: iwdenna

Kontakt

 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100