Veřejná sbírka pro Popálky o.p.s. ve spolupráci se Sbory dobrovolných hasičů


Dne 8. 10. 2015
proběhne u příležitosti Mezinárodního dne boje proti popáleninám slavnostní otevření Poradenského centra pro lidi s popálením. K tomuto datu dojde i k oficiálnímu spuštění veřejné sbírky, kterou pořádáme ve spolupráci se Sbory dobrovolných hasičů z Kraje Vysočina a Královéhradeckého kraje.

Hlavním termínem pro konání sbírky je víkend 10. – 11. 10. 2015. V těchto dnech budou v lokálních sborech dobrovolných hasičů probíhat „dny otevřených dveří“, během nichž dostanou zájemci možnost seznámit se s činností Sborů dobrovolných hasičů.

Členové sborů budou při této příležitosti návštěvníkům nabízet prodejní předmět sbírky, a to náplast na popáleniny, kterou do sbírky věnovala firma Mölnlycke. Prodejní cena náplasti bude 30,- Kč.
Společně s náplastí dostanou dárci zdarma i brožurku „Kapesní rádce první pomoci při úrazu popálením, kterou jsme při příležitosti sbírky vytvořili.

Výtěžek sbírky využijeme na:

  • podporu a poradenství pacientům aktuálně hospitalizovaným na Klinice popálenin a rekonstrukční chirurgie v Brně,
  • podporu a poradenství pacientům z celé ČR formou osobních konzultací v Poradenském centru v Brně,
  • vytvoření a provoz informačně-preventivního portálu a internetové poradny pro veřejnost a lidi po popáleninovém úrazu z celé ČR (popaleniny.cz),
  • jednodenní a pobytové workshopy pro lidi po popáleninovém úrazu (fyzioterapeutické techniky při péči o zjizvené plochy, komunikační dovednosti atd.).

Veřejná sbírka byla oznámena krajskému úřadu Jihomoravského kraje dne 11. 8. 2015 podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

 

Partneři projektu

logo_molnlycke   logo_pozarni_bezpecnost  logo_sbory_dobrovolnych_hasicu    Hasičské noviny


Kontakt

Jana Lacinová, Bc.
ředitelka, pracovnice podpory a poradenství
 +420 776 259 126
 jana.lacinova@popalky.cz

Poradenské centrum

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě