Spolupráce se ZP MV ČR

Od roku 2019 aktivně spolupracujeme se Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra České republiky

Díky jejich finanční podpoře jsme v roce 2019 zrealizovali preventivní programy v deseti mateřských školách v Kraji Vysočina a 23 programů v devíti různých základních školách po celé České republice.

Proškolili jsme tak celkem 941 dětí. Cílem našich preventivních a osvětových aktivit je již od útlého věku seznámit děti s riziky vzniku popáleninového úrazu. Správně poskytnutá první pomoc může navíc postiženému zmírnit hloubku popálení, někdy i zachránit život. 

V roce 2020 jsme společně se ZP MV ČR připravovali edukační materiály, tentokrát pro seniory. I u této skupiny obyvatel je, vzhledem k častému pobytu v domácím prostředí, velká pravděpodobnost vzniku úrazu popálením.

V letošním roce na předešlou spolupráci navážeme. Vlivem proti-pandemických nařízení se zatím nemůžeme setkávat na outdoorových akcích. Tudíž přesuneme naše aktivity především do online prostředí. Připravujeme pravidelné měsíční online setkání pro naše klienty. Kompletujeme a zpřehledňujeme informativní či edukační materiály nejen pro popálené, ale i pro širokou veřejnost. 

Téma prevence, správně poskytnuté první pomoci, zkrácení délky rekonvalescence a míry trvalých následků je pro Popálky a ZP MV ČR společné. Dlouhodobě šíříme osvětu o tomto druhu zranění, který vzniká především tam, kde jsme nyní nejčastěji, v domácnosti. Věříme, že se nám dlouhodobou systematickou spoluprací podaří snížit riziko vzniku tohoto úrazu.


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.