Šest let pětiprstá

Dnes je to šest let od chvíle, která Sabině změnila život. Na brigádě na řeckém ostrově Rhodos důsledkem popálenin a pohmožděnin přišla o prsty na levé ruce.

Byli jsme jí průvodci v těžkých časech.

Je pro nás jedním z nejvýraznějších pacientských příběhů, kterým jsme pomáhali. Nazýváme ho Popálkovým ú-letem (protože jsme zařizovali i let na Rhodos k soudnímu procesu a i tam ji provázeli). 

Je obdivuhodné, jak se Sabina s tak závažným úrazem vypořádala, jak tuto zkušenost dokázala obrátit v pozitiva, jak žije „běžným“ rodinným životem. Říká:

„Za těch šest let se toho mnoho změnilo. Můj život se mi obrátil o 180 procent. Jsem teď šťastná, možná nejšťastnější za celý můj život. Cesta to nebyla moc lehká, hlavně v začátcích. Ale měla jsem vedle sebe osobu, která mě celý čas držela a milovala takovou, jaká sem. Dodnes manželovi říkám, že mě vlastně psychicky zachránil. A posunul o hodně dál. Žiji normální život zdravé ženy s krásným mužem a dvěma dcerami-princeznami. Sice jsem přišla o prsty, ale díky tomu jsem získala rodinu, kterou bych nevyměnila za nic na světě. To poděkování nepatří jenom mému manželovi a dětem, ale především také lidem z Popálek a úžasnému panu primáři Suchánkovi – za veškerou pomoc a péči, co mi i nadále dávají.“

Máme z ní radost. Pacienty a jejich blízké provázíme, když je nejhůř a je potřeba. Vracíme je zpět do jejich života, kde nás nadále už nepotřebují. Tak to s naší službou v ideálních případech bývá…

Váš případ nemusí být takto zvláštní, pomáháme všem popáleným (různého rozsahu popálení, věku). Říct si o pomoc není slabost. Nebojte se nás kontaktovat. Zkusíme i Váš příběh vylepšit.


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.