Putování s Preventivním stanem v roce 2018

Náš projekt Preventivní stan funguje od jara 2017 a i v minulém roce byl úspěšný. Navštívili jsme řadu rozmanitých akcí napříč celou republikou. Převažovaly programy spojené s integrovanými záchrannými systémy nebo hasiči, ale účastnili jsme se i akcí primárně zábavných určených pro širokou veřejnost.

Roční putování jsme zahájili v Hradci Králové na Dni otevřených dveří Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, kde nás zaskočil několikatisícový příval návštěvníků areálu a uchvátily ukázky záchranných prací pomocí vrtulníků. Příbram je pro nás neopakovatelná. Čtyřicáté výročí požáru Svaté Hory pro nás mělo kulturní přesah, kdy jsme ve volné chvíli mohli navštívit toto putovní místo. Během roku jsme byli dvakrát pozváni na Dny s integrovaným záchranným systémem v Pohořelicích, kde se nám moc zalíbila efektivita a přímá komunikace s dětmi z místních i okolních škol. Během dvou dopolední jsme tak mluvili s téměř 300 žáky a jsme přesvědčeni, že v nich celá tato interaktivní akce zanechala pozitivní stopy poznání záchranářské práce. V létě jsme nesměli chybět na vyhlášeném Pyrocaru v Přibyslavi. Tato velká hasičská akce nepřestává ohromovat svým rozsahem a organizovaností. Když zde najednou spustí houkačky aut, běhá mráz po zádech… Otevření naší kanceláře ve Žďáře nad Sázavou s sebou přirozeně přineslo i větší účast na akcích v okolí. Společně jsme oslavili výročí Nemocnice v Novém Městě na Moravě, preventivně působili na akcích ve Žďáře i v okolí. Vše, co jsme v loňském roce se stanem prožili, se nám zapsalo do paměti, bylo přínosem a ovlivní naši další činnost. Oslovili jsme tímto způsobem již tisíce lidí. Věříme, že tato naše aktivita má smysl. Děkujeme, že to vnímáte a zvete nás…

Projekt Preventivní stan finančně podporuje firma TE Connectivity Kuřim, za což jim patří náš veliký dík. Bez nich by se nic z toho nestalo. Poděkovat chceme i paní Janě Křivánkové z této firmy, která nám pomáhala s administrativním zpracováním žádostí.

Co to je Preventivní stan?

Jedná se o mobilní stan, na kterém je znázorněno všech pět možných zdrojů popálení, následná první pomoc. Jednu jeho stranu tvoří obří model kuchyňské linky. Návštěvníci si zde mohou interaktivním způsobem vyzkoušet, jak vidí kuchyni dvouleté dítě. Záměrně jsme vybrali tuto tématiku, protože v domácnostech a u dětí do dvou let vzniká nejvíce úrazů popálením. Setkáváme se často s tím, že mnoho lidí neví o nebezpečnosti vlastního přiblížení se k železniční troleji. Proto je další strana stanu věnovaná této problematice. Stan využíváme převážně na venkovních akcích od jara do podzimu.


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.