Proč je ochrana před UV zářením důležitá

Jedním z klíčových aspektů péče o popálenou pokožku je ochrana před slunečním zářením.

Proto jsme vytvořili tento příspěvek, abychom zdůraznili, proč je důležité pokožku chránit.

Zrání jizvy: Po popálení probíhá proces hojení, který může trvat různě dlouho v závislosti na závažnosti popáleniny (až 2 roky). Během tohoto procesu může dojít k různým změnám v pokožce, včetně změn v pigmentaci, textuře a citlivosti. Proto je součástí péče o popálenou kůži i ochrana před UV zářením, které produkuje slunce.

Jak se dostatečně chránit před sluncem? Existuje několik způsobů:

  1. Speciální oblečení s UV ochranou: Volte oblečení vyrobené z certifikovaných materiálů s vysokou ochranou proti UV paprskům. Tím zajistíte, že pokožka bude dostatečně chráněna i v horkých letních dnech.
  2. Krém s ochranným faktorem: Používejte kvalitní sluneční krémy s vysokým ochranným faktorem (SPF), ideálně SPF 50. Nanášejte je pravidelně a dostatečně, zejména na místa, která byla popálena či jsou zvláště citlivá.
  3. Kombinace obojího: Nejúčinnější ochranu poskytuje kombinace speciálního oblečení s UV ochranou a používání opalovacích krémů. Tím zabezpečíte maximální ochranu pro vaši pokožku.

Proč je důležité zvolit speciální oblečení, které dostatečně naši kůži chrání?
Běžné oblečení nás může chránit před spálením kůže (způsobeným UVB zářením), ale nedokáže nás ochránit před dlouhodobými škodlivými účinky UVA záření, jako je předčasné stárnutí kůže a zvýšené riziko rakoviny kůže. Proto je důležité zvolit kvalitní oblečení, které poskytuje dostatečnou ochranu před oběma typy UV záření.

Potřebujete ušít oblečení s UV ochranou na míru?
Skvělé zkušenosti máme s paní Fišerovou, která šije oblečení z kvalitních materiálů s certifikovanou UV ochranou. Pokud máte zájem, kontaktujte ji na níže uvedených kontaktech:

  •  E-mail: info@uvtex.cz 
  • Telefon: +420 772 720 894

S paní Fišerovou spolupracujeme dlouhodobě. V případě potřeby vyrobí oděv nebo ochranné pomůcky (upravený oděv, návleky, ochrany jizev, ochrany prstů, ochranné pruhy, atd.) dle individuálních požadavků.


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.