Popálkový tábor 2021

Tradiční letní tábor pro popálené děti, jejich sourozence, kamarády a děti popálených dospělých jsme třetí týden v červenci pořádali opět na Vysočině, tentokrát v malebné obci Fryšava.

Jednalo se již o šestý ročník. Zúčastnilo se ho 23 dětí z celé České republiky ve věkovém rozpětí 7-17 let, které jsme rozdělili do dvou věkových skupin. Těm jsme pak přizpůsobovali program, aby byl poučný, pestrý a zábavný pro všechny. Lektoři letos zvolili celotáborové téma Čas. 

Většina účastníků jezdí na tábor opakovaně. Vrací se do bezpečného prostředí ke svým kamarádům s podobným osudem. Každý rok ale přibydou i děti nové, pro které je důležité se začleňovat do kolektivu. Těší nás, že zájem o naši službu roste – letos se nám na táboře opět sešli popálení ze všech třech českých popáleninových klinik (Praha, Brno, Ostrava). Mezi lektory jsou rovněž i lidé s osobní zkušeností popálením, což u dětí vzbuzuje větší důvěru, dochází k rychlejšímu emočnímu vzájemnému otevření.

Pro všechny, kdo na táboře jsou, to není jen příjemně strávený týden se zajímavým programem. Neformálně se mluví o úraze, jeho trvalých následcích, následných operacích, strachu, návratu k běžnému životu. Vytváří se nová přátelství, je dovoleno mluvit (skoro) o všem se vzájemným respektem. Věříme, že tábor popáleným pomáhá vrátit se zpět do života.

Popálkový pobyt se nám podařilo zvládnout díky práci dobrovolníků a laskavému přispění našich dárců. Moc děkujeme, že pomáháte s námi! Vážíme si veškeré podpory, která nám umožnila v klidu tento smysluplný projekt nachystat a zrealizovat.

Hlavní partner projektu

Partneři projektu

Aleš Růžička


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.