Popálkový tábor 2020

V roce 2020 jsme uspořádali již pátý ročník tábora pro popálené děti, jejich sourozence a děti popálených rodičů. Nejedná se pouze o klasický tábor, cílem tohoto osvědčeného projektu je například socializovat popálené, posílit jejich schopnost mluvit o citlivých věcech, reagovat na odmítavé reakce okolí, ukázat zjizvená těla, zapomenout na starosti spojené s úrazem atd.

Tento letní pobyt jsme realizovali v termínu 11.-18. července v malebné obci Kuklík na Vysočině. Zúčastnilo se ho celkem 12 dětí ve věku 8-12 let a deset dětí ve věku 13-17 let, plus organizátoři. Někteří lektoři mají osobní zkušenost s úrazem popálením, rychleji proto navázali u nových dětí pocitu důvěry. Většina účastníků však jezdí opakovaně, vrací se do bezpečného prostředí ke svým kamarádům s podobným osudem.

Popálení nejen společně strávili týden nabitý zábavou, tentokrát s celotáborovou hrou na téma Harryho Pottera, ale dozvěděli se mnoho informací o následné péči o svá zranění, o životě po úraze, emočně se otevřeli. Odhalili svoje jizvy na těle i na duši. Naučili se odpovídat na zvídavé dotazy a pohledy okolí. 

Realizace tábora je pro nás pokaždé finančně náročná. Vzhledem ke zdravotnímu stavu dětí vždy potřebujeme kamennou budovu s dostatečně prostorným zázemím, sociálním zařízením, kvalitním personálním zajištěním. V roce 2020 byla organizace navíc ztížená většími hygienickými nároky v souvislosti s protipandemickými opatřeními, sami jsme museli zajišťovat i stravování. 

Vše se nám v tomto roce podařilo zvládnout díky práci dobrovolníků a financím z projektu ČSOB pomáhá regionům 2020 – jarní výzva, ze kterého jsme obdrželi dar ve výši 90815 Kč. Velice si vážíme veškeré podpory, která nám umožnila v klidu tento smysluplný projekt nachystat a zrealizovat. Věříme, že tábor pomohl těmto 22 zúčastněným dětem k socializaci a rychlejšímu návratu do běžného života.

Partneři projektu:

Aleš Růžička


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.