Petr Ilčík v týmu

Víc jak půl roku je členem našeho „profi“ týmu Petr Ilčík. Od dětství je po úraze popálený na obličeji a rukou, má i zrakový hendikep. Díky projektu Život bez bariér z ÚP v Jihomoravském kraji a Nadačnímu fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška jsme mohli v květnu 2020 z dobrovolníka udělat zaměstnance na plný úvazek na pozici koordinátora. A bylo to dobré rozhodnutí!

Měl mít na starosti například organizaci a koordinaci setkávání pacientů, pobytů, táborů pro popálené děti, preventivních programů, podporu pacientů a jejich rodin po propuštění do domácího ošetřování. Kvůli situaci s covid-19 se tento záměr naplnil jen částečně. Petr se ukázal být „univerzální“. I přes zrakový hendikep, který má, se jeho práce vyprofilovala spíše na činnosti pro pacienty v online prostředí, na sociálních sítích, na grafice a marketingu organizace. Přesně v té oblasti, ve které to v roce 2020 nejvíce šlo. Díky Petrovi nás práce ve virtuálním světě nezaskočila a mohli jsme tu s celým týmem nadále být pro naše pacienty.

Nebylo to od začátku snadné, jeho hendikep byl důvod, proč jsme se chvíli „ladili“. Ale vyplatilo se a získali jsme dalšího kvalifikovaného člověka na pomoc pro popálené, který si navíc váží své práce.

Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška


Kontakt

Pro informace volejte
 +420 776 259 126
 info@popalky.cz

Bankovní spojení: 110023/0100

Veřejná sbírka: 20231500/0100

Brno

Poradenské centrum
Srbská 1370/1
612 00 Brno – Královo Pole

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.

Žďár nad Sázavou

Kancelář
Havlíčkovo náměstí 287/46
591 01 Žďár nad Sázavou

Ukázat adresu na mapě

Navštívit nás můžete po telefonické dohodě v pracovní dny.